• Digital Photography
  • Prepress and Design
  • Video Editing and Post Production

Color Management Monitors ColorEdge Professional Level CG Series Standard Level CX Series

Verify Color in the Photo Studio

Renkleri Photo Studio ile Doğrulayın

Uygun şekilde kalibre edilmiş ColorEdge monitörlerini fotoğraf stüdyosunda kullanarak, çekim sırasında fotoğraflarınızı gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirsiniz.

Dahili sensör sorunsuz kalibrasyon için CG serisi ile birlikte gelir. Ayrıca, parlaklık, renk derecesi ve ton karakteristikleri monitör açıldıktan hemen sonra dengelenir, böylece çalışmaya hızlıca başlayabilirsiniz.

Portre modunda çekim yapıldığında, cildin ince gölgeleri bile ortaya çıkar. Monitörler portre moduna kolayca döndürülebilir, böylece çekim devam ederken tüm fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz.

Işık yansımasını azaltan gölgeleme başlığı, CG serisiyle birlikte gelirken, CX serisi için bir seçenek olarak sunulur.

EIZO Çekirdekte ASIC Geliştirdi

Mümkün olduğunca doğru renklere ulaşabilmek için EIZO, entegre devreye özgü kendi uygulamasını geliştirdi (ASIC). ASIC sayesinde her bir monitördeki gamma seviyesi, 0 - 255 arasındaki R, G ve B gamma değerleri ölçülerek ve 16-bit LUT (65,281 palet tonu) kullanılıp istenen değere ulaşana kadar en uygun 256 ton seçilerek fabrikada ayarlanır. Bu, tonların hedeflendiği gibi görüntülenmesini, renkleri çizgileştirmeden fotoğrafçılık ve renk yönetiminin kritik olduğu rötuş için uygun olmasını sağlar.

CS ve CX monitör serilerinin her ikisi de, otomatik olarak ekranları yeniden ayarlamak ve bunu kendi kendinize yaparak harcayacağınız zamandan tasarruf etmek için programlanabilir dahili sensörlerlere sahip.

EIZO-Developed ASIC at the Core

Fotoğrafçılık ve Rötuş için Renk Tutarlılığı

ColorEdge, bireysel monitörler arasında çok küçük bir sapma ile tutarlı renkler üretir. Fotoğrafçı ve rötuşçu aynı özelliklere sahip ColorEdge monitörleriyle çok daha verimli çalışır.

Tasarım, rötuş ve baskı ekibi uzaktan çalıştığında, her bir ekip üyesi kendi monitörlerinin aynı renkleri görüntülediğini monitör profillerini paylaşarak onaylayabilir.

Color Consistency for Photography and Retouching

Her Medya ile Öngürülebilir Renkler

Farklı tip baskı ve dijital medyada içerik yayınlayanlar için müşterilerin renkleri nasıl göreceklerini bilmek kritiktir. ColorEdge monitörleri ve onunla birlikte gelen ColorNavigator yazılımıyla, hem prova hem de dijital cihaz emülasyonu için, sadece oldukları gibi tasarlanmasına izin verir. Böylece ister kitap ya da dergi gibi basılı medya için, isterse tablet, akıllı telefon ya da dizüstü bilgisayarlar için üretilmiş bir içerik olsun, müşterilerinizin nasıl renkler göreceğini "tahmin" edebilirsiniz.

Color Management Monitors ColorEdge Professional Level CG Series Standard Level CX Series

Monitors for Enjoying Digital Photos

Dijital Fotoğraftan Keyif Almak İçin

CX ve CS monitör serileri rötuş, baskı ve dijital fotoğrafları yüklemek isteyen ev kullanıcıların için idealdir.

Adobe RGB ile renk yönetmek isteyen DSLR (digital single-lens reflex) ve MILT (mirrorless interchangeable-lens camre) kullanıcıları için CX serisi var. Fiyat performansı arayanlar içinse, CS serisi var.

Üçüncü parti kalibrasyon cihazıyla yapılan ilk kalibrasyondan sonra monitörler, kendi entegre sensörleriyle bu özellikleri otomatik olarak sürdürebilir.

EIZO'nun ColorNavigator yazılımıyla (ayrıca satılıyor), fotoğraf, baskı ve web kullanımı gibi farklı amaçlar için profil yaratabilir ve istediğiniz zaman aralarında geçiş yapabilirsiniz.

Ayrıca, ekrandan-baskıya çok daha kusursuz bir eşleşme sağlar. Böylece bir çok baskı yapmaktansa kendi işinize daha fazla konstantre olabilirsiniz.

FlexScan FORIS + EIZO EasyPIX

Profesyoneller ve Hevesli Fotoğrafçılar için Basit, Ekonomik Çözüm

Eğer yalnızca donanım kalibrasyonuyla öngörülebilir renkler elde etmenin ekonomik yolunu arıyorsanız, EIZO size FlexScan ve FORIS monitörleriyle uyumlu EasyPIX renk eşleştirme aracını sunuyor.

EIZO EasyPIX kalibrasyon yazılımı ve renk sensörünü içerir. Kolay kullanımlı arayüzü ve önceden kalibrasyon modelleriyle renk yönetiminde hiçbir uzmanlık gerektirmeden ekrandan-baskıya uygun eşleşmeler sağlar.

EIZO, profesyoneller için EasyPIX ile FlexScan SX serileri kullanmanızı öneriyor. FlexScan SX monitörleri, ColorEdge monitörlerinde standart olarak gelen birçok üst düzey özellik sunuyor.

Baskı ve monitör arasında basit bir renk eşleştirme arayan hevesli fotoğrafçılar için EIZO, FORIS ev eğlencesi monitörlerinin yanısıra farklı FlexScan modelleri gibi uygun monitör çeşitliliğine sahip.

image

Color Management Monitors ColorEdge Professional Level CG Series Standard Level CX Series

More Efficient Design

Daha Verimli Tasarım

ColorEdge'i tasarım ajansında kullanmak, bir proje üzerine çalışan tasarımcılar arasında daha kolay etkileşim sağlar, çünkü kalibre edilmiş monitörler herkesin ekranda aynı renkleri görmesine izin verir.

Ajans içinde renk yönetim ortamı oluşturarak, çalıştığınız dosya üzerindeki renkleri lazer ya da ink jet yazıcından alacağınız çıktı ile eşleştirebilirsiniz. Bu hem size zaman kazandırır, hem de renk uyumsuzluğundan dolayı fazla baskı almanızı engelleyerek maliyeti düşürür.

Ayrıca, Web'e basılı birşey göndermek istediğinizde, bir düğmeye basarak nasıl görüneceğine bakabilirsiniz.

Design Publishing

Tasarımdan Baskıya İş Akışında Renk Yönetimi

Baskı çalışma akışında, tasarım ajansları ve baskı şirketleri profillerini paylaşarak renk yönetim pratiklerini geliştirebilirler. Bu kompozisyonları ve doğrudan dijital renk denemelerini (DDCP) son baskıyla eşlemelerini sağlar.

İş akışının her aşamasında - fotoğraf, tasarım ve baskı - ColorEdge monitörlerini kullanarak, son baskının nasıl görüneceğini simule (yazılım provası) edebilirsiniz. Bu hem maliyeti düşürür, hem de her bir ekip üyesinin farklı yerlerden çalışması durumunda renk düzeltmeye harcanacak zamanın önemli oranda azalmasını sağlar.

Color Management in the Workflow from Design to Printing
Color Gamuts Reproduced on Screen

 

CG ve CS serileri Adobe RGB renk aralığının neredeyse tamamını yeniden oluşturur. Fotoğraflarda görünen canlı mavi gökyüzü ve yemyeşil ormanlar sRGB renk aralığındaki monitörlerde mümkün olmayan bir şekilde görüntülenir. Geniş renk gamı ayrıca monitörlerin baskıda kullanılan ISO ve US Web CMYK renk aralıklarının neredeyse tamamını üretmesini sağlar.

Dijital Kanvas için Bol Ekran Alanı

CG246 ve CX240, iki A4 sayfasını gerçek boyutunda, artı araç paletlerini 24.1-inch ekranında görüntüler. CG276 ve CX270 27-inch geniş ekranı ve 2560x1440 çözünürlüğüyle size daha da fazla alan verir.

Abundant Screen Space for Your Digital Canvas

Her Medya ile Öngürülebilir Renkler

Farklı tip baskı ve dijital medyada içerik yayınlayanlar için müşterilerin renkleri nasıl göreceklerini bilmek kritiktir. ColorEdge monitörleri ve onunla birlikte gelen ColorNavigator yazılımıyla, hem prova hem de dijital cihaz emülasyonu için, sadece oldukları gibi tasarlanmasına izin verir. Böylece ister kitap ya da dergi gibi basılı medya için, isterse tablet, akıllı telefon ya da dizüstü bilgisayarlar için üretilmiş bir içerik olsun, müşterilerinizin nasıl renkler göreceğini "tahmin" edebilirsiniz.

Predictable Color with Any Media

Color Management Monitors ColorEdge Professional Level CG Series

Color Stability and Accuracy for Video Production

Video Prodüksiyonu için Renk Doğruluğu ve Dengesi

Her tür profesyonel video kurgusu veya post prodüksiyon işleri için, renkleri endüstri standartlarına göre doğru şekilde görüntüleyen bir monitör vazgeçilmez bir araçtır. ColorEdge, stüdyo ya da yayıncının kurgu ve referans monitörü ihiyaçlarını karşılayan geniş seçenekler sunar. Buna ek olarak, ColorEdge monitör ekranında film görüntüsünü emüle etmek için monitörle birlikte gelen Color Navigator yazılımı kullanılarak 3D LUTlar alınabilir.

graph Color Stability and Accuracy for Video Production

5-Yıl Garanti

5-yıllık üretici garantisi uzun ömür sağlar ve bir parça akıl getirir. Buna ek olarak, arka ışık parlaklığı 100 cd/m2 olacak şekilde veya daha çoğunlukla modele bağlı olarak maksimum 10.0000 saat kullanıma yönelik 3 yıl garantilidir. (Parlaklık garantisiyle ilgili daha fazla detay için tek tek ürün özelliklerine bakınız.)

5 years warranty
Convenience and Performance

Kolaylık ve Performans

Siyahın görüntülenmesi karanlık bir stüdyoda video düzenlerken kritiktir. LCD monitör ile siyahların detaylarını ortaya çıkarmak zordur, çünkü arka ışık her zaman yanıktır. Fakat ColorEdge CG246 ve CG276 yüksek kontrast oranlarına sahiptir, böylece koyu tonlar derinliğini korur.

Ayrıca loş ortamlara görünürlülüğü arttırmak için arkadan aydınlatmalı kontrol düğmeleri ve her düğmenin ne için olduğunu gösteren bir klavuz monitörle birlikte gelir.

1080/24p tekrar oynatma (playback), 10-bit gri skala aralığı göstergesi ve 3D lut da birçok ColorEdge CG monitörüne dahildir. Böylece kurgudan onaylamaya geniş yelpazede işler için kullanabilirsiniz.

Her Medya ile Öngürülebilir Renkler

Farklı tip baskı ve dijital medyada içerik yayınlayanlar için müşterilerin renkleri nasıl göreceklerini bilmek kritiktir. ColorEdge monitörleri ve onunla birlikte gelen Color Navigator yazılımıyla, hem prova hem de dijital cihaz emülasyonu için, sadece oldukları gibi tasarlanmasına izin verir. Böylece ister kitap ya da dergi gibi basılı medya için, isterse tablet, akıllı telefon ya da dizüstü bilgisayarlar için üretilmiş bir içerik olsun, müşterilerinizin nasıl renkler göreceğini "tahmin" edebilirsiniz.

Predictable Color with Any Media

Kurgu ve Master Monitörü

ColorEdge CG232W renk derecelendirme, görsel değerlendirmesi ve yayın için doğrusal olmayan kurgu gibi post-prodüksiyonun çeşitli taleplerini karşılar. Monitörün ön çerçevesinde bulunan düğme ile PC ve SDI sinyalleri arasında geçiş yapabilmek, stüdyo profesyonellerinin tek bir monitörü hem video kurgusu, hem de referans için kullanmasına izin verir.

ColoeEdge CG232W

  • Eizo Library
  • Case Studies
  • White Papers
  • Videos
  • Award&Reviews
prev next